Celý adventní čas se ve škole nesl ve svátečním duchu a v těšení se na Vánoce. Stejně jako každý rok jsme se snažili připomenout vše, co k adventu patří a co se má o adventním čase dělat. Vyráběli jsme dárky z keramiky a papíru pro naše nejmilejší, zdobili jsme perníčky, připomínali jsme si vánoční zvyky a obyčeje, výtvory s vánoční tématikou jsme zdobili třídy, okna, na chodbě jsme nainstalovali betlémy a do váz jsme naaranžovali smrkové větve, které jsme ozdobili dekoracemi ze šišek. Do třídy jsme přinesli adventní svícen a každé pondělí jsme jednu svíčku zapálili a zpívali koledy. Také jsme krásně ozdobili stromeček před vchodem do budovy a na okna jsme vyrobili sněhuláky a dřevěné anděly.

Poslední předvánoční školní den jsme si také krásně užili. Páťaci pro nás připravili svátečně prostřený stůl s cukrovím od maminek. Pod stromečkem děti našly stejně jako loni spoustu dárků , které budou využívat po vyučování ve školní družině a v různých kroužcích.

I letos jsme ve škole přívítali milou návštěvu - pana starostu a paní hospodářku, kteří nám  popřáli hodně zdraví a štěstí do nového roku.Dalším milým hostem byla paní Lenka Hyršová, kronikářka  a Dagmar Opršalová, která vede na naší škole country kroužek.

Advent jsme si krásně užili a nezbývá než popřát všechno dobré v novém roce.