Na úterý 17. května jsme naplánovali společný školní výlet pro děti z mateřské i základní školy. Vypravili jsme se do Žďárských vrchů, do obce Krátká, kde jsme měli domluvený program zaměřený na naše nejznámějších ptáčky, propojený s expozicí Domu přírody Žďárských vrchů.

Celé dopoledne probíhaly aktivity (zvlášť pro děti z MŠ a zvlášť pro žáky ZŠ) v Domě přírody. Děti se zábavnou a interaktivní formou dozvěděly vše důležité o našich ptácích, na závěr pak v 3D kině zhlédly poutavý film o přírodě Žďárských vrchů. V obchůdku se suvenýry si mohly koupit drobné upomínkové předměty s tématikou přírody.

Po programu paní učitelky připravily pro děti stezku s úkoly a na konci na všechny čekala sladká odměna.

Výlet se všem moc líbil.