První den školního roku 2024/2025 jsme zahájili v 7.30 hod. nejprve s žáky 2. – 5. ročníku. Žáky přivítala paní ředitelka Mgr. Hana Hertlová a další paní učitelky, děti přivítal také pan starosta obce Dušan Svoboda.

Základní školu bude v letošním roce navštěvovat 38 žáků. Do školy docházejí také žáci z Čachotína, Rankova, Horní Krupé a Chotěboře, což je nyní vzhledem k uzavírce složitější, protože do obce nezajíždí přímé autobusy z linky Havlíčkův Brod - Chotěboř.

V 8.30 hod. pak začalo slavnostní přivítání prvňáčků, kterých je pro tento rok školní rok 11. Uvítání se zúčastnil rovněž senátor Mgr. Jan Tecl, který k dětem srdečně promluvil a popřál jim úspěchy nejen ve škole. Paní ředitelka Mgr. Hana Hertlová dětem představila jejich paní učitelku Mgr. Dagmar Losenickou, která je bude učit číst a psát a provede je prvním rokem školní docházky. Paní učitelka měla pro všechny žáčky i pana senátora malou pozornost, napekla jim perníkové kapříky, aby vším lehce proplouvali a byli svižní a bystří právě jako ti kapříci. Prvňáčky také přivítali starší kamarádi písničkou pod vedením Mgr. Jitky Doležalové. Celému slavnostnímu přivítání přihlíželi též rodiče a někteří sourozenci nových školáčků.