Ve středu 12. června 2024 se děti z mateřské školy vydaly na vzrušující exkurzi na nádraží. Vyrazili jsme vlakem z Rozsochatce do Havlíčkova Brodu, kde nás přivítali dva pánové z Českých drah. Ti nás provedli celým Havlíčkobrodským depem a ukázali nám mnoho zajímavostí. Naše první zastávka byla u benzínky, kde jsme se dozvěděli, jak se vlaky tankují. Děti měly jedinečnou příležitost vidět různé druhy vlaků a dokonce si jeden vlak vyzkoušet řídit. Jízda tunelem byla pro všechny nezapomenutelným zážitkem a děti byly nadšené z toho, co všechno se mohou o železnici naučit. Následně jsme navštívili opravnu vlaků, kde jsme viděli, jak se udržují a opravují různá železniční vozidla. Poté jsme zamířili do řídící věže, odkud se řídí provoz na celém nádraží. Zde nás pozdravila paní výpravčí, která dětem vysvětlila, jak se koordinují odjezdy a příjezdy vlaků. Na závěr nás čekal nezapomenutelný zážitel - otočení na točně pro vlaky. Exkurze byla pro děti velmi poučná a plná nových zážitků. Děkujeme všem, kteří se na organizaci této akce podíleli!