Chaloupky Horní Krupá - Erteple a zemáky

Ve středu 26.3. jsme se vypravili na výukový program do ekologického centra Chaloupky v Horní Krupé. Název programu byl Erteple a zemáky, takže jsme si povídali o bramborách - plodině, která je pro pěstování na Vysočině nejtypičtější. Zjistili jsme, odkud brambory pocházejí, jakou měly historii a jak ovlivnily život lidí.

Vysvětlili jsme si jejich pěstování tradičním i ekologickým způsobem.Ochutnali jsme také vařené brambory - nejdříve jsme si je museli samozřejmě oloupat, což mnozí z nás dělali poprvé v životě. Brambory jsme využili i výtvarně - pomocí tiskátek z brambor jsme si vyrobili záložku do knížky. Do školy jsme si odvezli pomalovanou a naklíčenou bramboru, kterou zasadíme do záhonku na školní zahradě. Program se nám líbil , v krupské škole jsme prožili příjemné a poučné dopoledne.