Advent ve škole

Celý adventní čas se ve škole nesl ve svátečním duchu a v těšení se na Vánoce. Snažili jsme si připomenout vše, co k adventu patří a co se má o adventním čase dělat. Zdobili jsme perníčky, vyráběli jsme dárky z keramiky a papíru pro naše nejmilejší,připomínali jsme si vánoční zvyky a obyčeje, výtvory s vánoční tématikou jsme zdobili třídy, okna, na chodbě jsme nainstalovali betlémy a adventní svícen se čtyřmi svíčkami. Každé pondělí jsme jednu svíčku zapálili a zpívali koledy. Také jsme krásně ozdobili stromeček před vchodem do budovy.

Měli jsme možnost účastnit se rozsvícení vánočního stromu v obci a pomáhali jsme nainstalovat vyřezávaný betlém pod něj, mohli jsme si poslechnout krásné koledy v podání Smíšeného pěveckého sboru Doubravan, v kině v Chotěboři jsme zhlédli vánoční pohádku Čertí brko.

Někteří žáci doma vytvořili  překrásné adventní kalendáře, které byly ve škole vystaveny.

I poslední školní den roku 2018 se děti věnovaly činnostem, které navozují atmosféru Vánoc. Vyráběli jsme přáníčka, poslouchali vánoční koledy a pohádky, připravovali a zdobili vánoční stůl a rozdávali si dárečky. Všichni jsme si také zazpívali koledy a  žáci, kteří navštěvují kroužek flétny, všem vystoupení zpestřili hrou na tento hudební nástroj.

Pod stromečkem děti našly stejně jako loni spoustu dárků , které budou využívat po vyučování ve školní družině, ale  našly i dárky na vyučování - novou zeměpisnou mapu ČR a sedáky do třídy.

Také jsme ve škole přívítali milou návštěvu - pana starostu a paní hospodářku, kteří nám předali  hezké dárečky a popřáli hodně zdraví a štěstí do nového roku.Dalším milým hostem byla paní Dagmar Opršalová, která vede na naší škole country kroužek.

Advent jsme si krásně užili a nezbývá než popřát všechno dobré v novém roce.