Putovní výstava v naší škole - Mandala dětem

Naše škola se již několikrát zúčastnila celostátního projektu Mandala dětem, který pořádá Centrum Mandala v Brně. Tento projekt spočívá v malování mandal dětmi, zasláním do soutěže a hlasováním po internetu. Nejúspěšnější mandaly jsou zařazeny do kalendáře a také je z nich připravena putovní výstava. Mandaly i kalendáře Centrum Mandala potom může prodat a získat tak peníze pro svůj projekt, kterým je pomoc dětem z dětských domovů ,,vylétnout z hnízda".

Putovní výstava byla v naší škole poprvé. Konala se v sobotu 21. ledna 2017 od 14.00 hod. v naší škole. Součástí výstavy byla i díla našich žáků - Sylvy Horákové, Ruby Fárka, Karla Jelínka , Davida Svobody a společná mandala dětí ze školní družiny postavená z víček od PET láhví. Jejich díla se v loňském roce umístila hlasováním mezi prvními čtyřiceti, a tak se stala součástí mandalového kalendáře a putovní výstavy.

Naši žáci si také připravili doprovodný program k této výstavě. Návštěvníci si kromě prohlédnutí výstavy měli možnost zakoupit keramické mandaly v podobě podšálků, svícínků a mističek, které vyrobily děti ze školní družiny, dále si mohli vyzkoušet nakreslit svoji mandalu a také si mohli projít v doprovodu žáků celou školní budovu, a tak si prohlédnout, co nového ve škole přibylo. Žáci si také namalovali svá mandalová trička, která měli na sobě v průběhu výstavy. Akce se líbila a děti z ní měly velkou radost.