18. 12. 2009 Předvánoční zastavení

První polovina měsíce prosince byla i pro žáky z mateřské školy a základní školy v Rozsochatci ve znamení vánočních příprav. Zahájeny byly 4.12 v základní škole vánoční dílnou, kdy vánoce a zvyky s nimi spojené žákům přiblížil v poutavém vyprávění pan Petr Hájek. O týden později si v mateřské škole děti procvičovaly pečení vánočního cukroví, následovalo vyrábění svícínků s maminkami v pondělí 14.12. Ve stejný den odpoledne se již mohly děti radovat z dárečků, které nalezly pod "školkovým" stromečkem. Předvánoční čas v rozsochateckých školách byl ukončen v pátek 18.12 dopoledne besídkou pro rodiče, příbuzné, kamarády z mateřské školy i zástupce obce.

Nejprve žáci předvedli své znalosti v anglickém jazyce: sehráli pohádku "O veliké řepě", předvedli konverzaci i zazpívali. Po ukázce anglického jazyka, následovaly písničky a koledy, při nichž žáky doprovázela na klavíru paní ředitelka Lenka Mudrochová. U některých písní se připojili i žáci hrou na drobné hudební nástroje. Po vystoupení se hosté i účinkující přesunuli do druhé slavnostně vyzdobené třídy. Na všechny zde čekalo občerstvení připravené dětmi a nechyběl ani stromeček pod nímž žáci nalezli dárečky od svých kamarádů, i na paní učitelky čekala malá překvapení. Paní ředitelka pronesla slavnostní přípitek a popřála všem přítomným krásné svátky a nový rok a s dětmi i kolegyněmi si přiťukla "rychlými špunty". Školákům nadělil Ježíšek v letošním roce i nové počítače pro výuku a pro zábavu vybavení na florbal. Ze všech dárků i dárečků měly děti radost, též pro rodiče to bylo příjemné předvánoční zastavení.