Škola plná strašidel

Všichni, kdo navštívili v pátek navečer rozsochateckou školu, se určitě nestačili divit. Místo žáků školu totiž ovládla strašidla. Hned u vstupu návštěvníky postrašil čertík s čarodějnicí, tělocvičnu ovládly svým tancem víly, kousek dál vodník a vodnice lákali dušičky do rybníčku, šatna se proměnila v popravčí místnost, v družině v rakvi ležela mumie a mezi tím vším se procházela Smrt, Duch a tři Bílé paní. V prvním patře bába kořenářka nabízela koření na všelijaké neduhy, čarodějnice věštily budoucnost z křišťálové koule, čerti hráli mariáš s případnými zájemci o jejich duši a Černý muž nabízel pomoc rodičům se zlobivými dětmi. Tajemnou atmosféru dotvářela světla probleskující z vydlabaných dýní. Velké pozornosti se těšila i všelijaká strašidýlka vyrobená z papíru, látek, dýní a dalších materiálů.

Děkuji všem návštěvníkům, kteří se do školy přišli podívat a hlavně děkuji p.učitelkám a žákům, kteří se na přípravě podíleli.

Mgr. H. Hertlová