V pátek 24. června se děti z mateřské a základní školy vydaly do zoologické zahrady ve Dvoře Králové.

Nejvíc jsme se těšili na Africké safari, v němž jsme projížděli ve speciálně upraveném safaribusu mezi volně vypuštěnými zvířaty – kopytníky a ptáky.

Zoologická zahrada se rozkládá na ploše 28 ha a zaměřuje se na chov afrických zvířat. Africká specializace zoo se projevuje nejen ve skladbě chovaných druhů, ale zoo návštěvníkům zprostředkovává i africkou kulturu. Stále drží největší kolekci afrických zvířat v Evropě a nabízí jedinečné zážitky při jízdě mezi volně se pohybujícími zebrami, antilopami či ptáky. Kromě velkých skupin žiraf a nosorožců je možné vidět i slony, šimpanze, okapi a stovky dalších zvířat. V tropických pavilonech na návštěvníky čekají krokodýli s rybami a želvami, ale také jedovaté kobry či mamby a volně poletující ptáci. To vše v prostředí prodchnutém exotikou, kde je možné ochutnat africká jídla, poslouchat africkou hudbu a kochat se africkým uměním. K tomu přibylo několik  dětských hřišť, lanový park a od července 2015 i jediné lví safari ve střední a východní Evropě, kde mohou návštěvníci vlastními vozy projíždět mezi smečkou volně se pohybujících lvů.

Výlet se nám líbil. Jediné, co nám nepřálo, bylo počasí - ten den bylo neuvěřitelné vedro.