Od září se všichni těšíme na adventní čas. Ve škole si advent opravdu užíváme se vším, co k němu patří : pečeme a zdobíme perníčky, připravujeme se na návštěvu čerta a Mikuláše, vyrábíme dárky z keramiky a papíru pro naše nejmilejší, zdobíme třídy, okna, na chodbě  instalujeme betlémy a do váz  aranžujeme smrkové větve, které zdobíme dekoracemi ze šišek, vyrábíme adventní svícny a u toho školního každé pondělí  jednu svíčku zapálíme a zpíváme koledy. Také jsme krásně ozdobili smrček ve svahu naproti škole a na parapety oken jsme nachystali sněhuláky a dřevěné anděly.

Poslední předvánoční školní den se zpočátku nesl ve staročeském duchu, kdy si děti s paní učitelkou Kopeckou připomínaly dávné vánoční zvyky a obyčeje. Pak už jsme pokračovali v tradičním vánočním programu - páťaci pro nás připravili svátečně prostřený stůl a všichni jsme se šli podívat, jestli nám pod stromečkem  Ježíšek nadělil nějaké dárečky. No a pak už jsme si povídali, ujídali cukroví a hráli si s novými stavebnicemi.

Advent jsme si krásně užili a nezbývá než popřát všechno dobré v novém roce.