Mikulášské nadělování v základní škole a mateřské škole

V pátek 5. prosince se v Rozsochatci během celého dne nadělovalo. Nejprve navštívila kouzelná dvojice Mikuláše a čertice místní základní školu. Protože všechny hříchy starších žáků přečetla čertice z knihy hříchů, musely děti slíbit, v čem se zlepší, jako první krok k nápravě si připravily básničky a mladší děti, které prý vůbec nezlobí, zazpívaly. Pak každý dostal balíček sladkostí.

V mateřské škole měli pro rodiče na odpoledne připravené malé vánoční vystoupení a na besídku také zavítal Mikuláš v doprovodu anděla a čertice. Zde předali kouzelnou metlu se sladkostmi pro děti za odměnu, a pokud by někdo zlobil, stačí zaklepat metlou a přijde na pomoc čert. Děti a rodiče zazpívali několik koled, děti pak dostaly také nadílku.