Honza a drak - loutková pohádka od Honzy Hrubce

Na pondělní dopoledne jsme se moc těšili. Měli jsme domluvenou návštěvu výborného loutkoherce Honzy Hrubce, který slíbil zahrát pohádku Honza a drak.

Opravdu jsme se dočkali - mohli jsme zhlédnout klasickou marionetami hranou pohádku o odvážném Honzovi, nešťastném králi a princezně v nesnázích, o popletené mámě, lakomém baronovi a kouzelné stařence, o králově cvičené žábě, o dříví které roste daleko i o silném mlynáři a jeho řece. Pohádka ale byla hlavně o lásce a obětavosti a také o tom, že i velká smůla se může změnit v nečekané štěstí.

Společně s dětmi z naší MŠ a ZŠ si pohádku přijely poslechnout také děti z mateřské školy v Dolní Krupé.