Mikulášská nadílka.

Do rozsochatecké základní školy zavítal Mikuláš a čertík již v dopoledních hodinách 5. prosince. Pochválili hodné děti a zlobivým domluvili, všechny děti pak společně zazpívaly písničku a za odměnu dostaly malý balíček sladkostí.

Odpoledne si jejich mladší kamarádi z mateřské školy připravili „čertovskou besídku“ pro rodiče a ostatní blízké. Všichni se převlékli do kostýmů čertíků a andělů a předvedly pásmo písniček a básniček. Po skončení vystoupení přivolaly paní učitelky spolu s dětmi cinkáním zvonečku také Mikuláše s čertem a andělem. Ti nebojácní přednesli básničku a všichni, i ti méně odvážní obdrželi balíček sladkých odměn. Většinu pak čekala návštěva kouzelné skupinky i v podvečer doma.

/Lenka Hyršová/