Noc s Andersenem

Naše škola ožila zcela netradičně tento dubnový páteční podvečer. Naplánovali jsme si totiž přespání ve škole spojené se čtením knih v rámci projektu Noc s Andersenem. Program nám zpestřili členové divadla DIK, kteří se proměnili v pohádkové postavičky Lesanku, Paloučka a kouzelného dědečka a dětem předčítali ukázky z knížek. Společně si s dětmi zazpívali několik písniček a děti si také mohly vyzkoušet hru na hudební nástroj zvaný vozembouch. Poté si malí nocležníci v jedné z tříd připravili vše potřebné k nocování a už mohl začít další program plný soutěží, her, ale hlavně čtení z pohádkových knih. Protože se takováto akce konala ve škole poprvé, nemusíme ani říkat, že se četlo a povídalo dlouho do noci. Knihy ke čtení byly zapůjčeny z místní knihovny.