Zapojení do projektu Tulipánový měsíc

V lednu naši školu oslovila Andrea Letková s Kamilou Matoušů za Spolek pro hospic na Vysočině Mezi stromy z.s. s prosbou o zapojení do projektu ,, Tulipánový měsíc ". Tento projekt pořádá Amélie z.s., organizace, která se věnuje psychosociální péči o onkologicky nemocné a jejich blízké.

Cílem projektu bylo vytvořit obrázky či jiná výtvarná díla dětmi pro onkologicky nemocné, s myšlenkou je potěšit vědomím, že na ně někdo myslí.

Výtvory dětí budou následně vystaveny v prostorách onkologického oddělení, případně dalších prostorách Nemocnice v Havlíčkově Brodě.

Naše děti se ihned po seznámení s projektem aktivně zapojily.Ve školní družině vyráběly tulipány ze zažehlovacích korálků a z keramické hlíny jako zápichy do květináčů. Zapojily se také děti z mateřské školy, které vytvořily tulipánové obrázky.