Na středeční večer 28. června jsme se celý měsíc moc těšili. Měli jsme totiž domluveno přespávání ve škole.

Před sedmou hodinou večer jsme se sešli ve škole, uložili jsme si věci na přespání do připravené třídy a šli jsme do tělocvičny, abychom zhlédli divadelní představení, které si pro nás připravili starší spolužáci. Divadlo bylo pěkné, s chutí jsme se improvizaci spolužáků zasmáli. Jako bonus jsme mohli vidět taneční vystoupení děvčat. Bouřlivým potleskem a slovy uznání jsme ocenili i hudební vystoupení spolužáků Jendy Piskače a Lukáše Špilky. Jako host na kytaru zahrál Jakub Jeřábek, dnes už sedmák a náš bývalý spolužák. Posledním bodem kulturních vystoupení byla písnička zazpívaná pro paní učitelky, kterou s dětmi nacvičila paní učitelka Krédlová.

Poté jsme šli opékat špekáčky. Mezi tím starší děti připravily stezku odvahy pro své mladší spolužáky. Když jsme se dostali zpátky do třídy, bylo už opravdu pozdě večer a my se šli převléct do pyžam a umýt se a vyčistit si zuby. Když jsme zalehli do pelíšků vytvořených z našich spacáků, na dobrou noc nám zahrála několik písniček na flétničku Sylva Horáková. Následovaly tři vyprávěné pohádky na dobrou noc a pak už se opravdu zhaslo a pomaličku usínalo.

Ráno jsme vstávali kolem půl osmé, následovala hygiena, snídaně, kterou pro nás paní učitelky připravily a dopolední program ve škole. Po obědě jsme si ještě pohráli v družině a po téměř 20 hodinách strávených ve škole jsme plní zážitků odcházeli domů, abychom se připravili na poslední školní den, kdy si půjdeme pro vysvědčení.

Přespávání pro  nás byl moc hezký zážitek a děkujeme všem, kdo se na něm nějakým způsobem podíleli - paní učitelkám za dozor, maminkám za výborné buchty, které nám upekly a dětem za bezvadné chování.