27.3.2013 Velikonoční výstava v MŠ

Ve středu 27.3.2013 jsme v naší mateřské škole uspořádali malou velikonoční výstavu spojenou se soutěží o nejhezčí vajíčko očima dětí.Soutěž byla určena i pro veřejnost - každý, kdo rád vyrábí, si mohl přinést svůj ,, výtvor ´´ - vajíčko zdobené různými technikami, a byl zařazen do soutěže. Celkem se nám sešlo 18 soutěžních vzorků. Děti z mateřské a základní školy pak ohodnotily podle jejich názoru 3 nejkrásnější vajíčka.

Díky sponzorům jsme mohli rozdat odměny za první tři místa a také jsme mohli nabídnout drobné dárečky v tombole.

Odpoledne jsme se vrhli na velikonoční dílničku. Společně s rodiči děti zdobily vajíčka technikou tiskání barvy, lepením barevného papíru na vajíčka, vajíčka zdobená tvary z vyrážeček, ze skořápek jsme dělali hnízdečka s kuřátkem. Vystřihovali jsme slepičky z papíru, lepili je na špejli a dozdobili vajíčkem.

Všem se práce zdařila, každý si svoje výrobky odnesl domů na velikonoční výzdobu svých příbytků.

Jana Krédlová