Návštěva v Krajské knihovně v Havlíčkově Brodě

V únoru a v březnu jsme se vydali do Krajské knihovny v Havlíčkově Brodě, abychom si vyzkoušeli výukové programy v dětském oddělení.

První výukový program se věnoval bajkám, druhý nesl název Jak se vaří kniha. Oba programy se nám líbily, ale u druhého jsme se mohli i aktivně zapojit a seznámit se se všemi profesemi, které jsou důležité k tomu, aby vznikla pěkná kniha. Dozvěděli jsme se, co má na starosti nakladatel, čím se zabývá redaktor, ilustrátor, korektor a také jsme viděli, jak to vypadá, když se připravuje kniha v tiskárně k tisku. Zažili jsme zajímavé dopoledne a už se těšíme na další návštěvu knihovny.

Žáci 4. a 5. třídy