Školní výlet - Žleby

Ve středu 24. června jsme se vydali na školní výlet do Žlebů, kde jsme navštívili krásný zámek i zámeckou oboru.

V zámecké oboře byl připraven bohatý program, při kterém se nám představili zdejší dravci, vodní ptactvo i bílí jeleni. Každý z nás si mohl vyzkoušet střelbu z luku na terč a každý si mohl vzít rukavici s dravcem. Během procházky v parku, kterým protéká řeka Doubrava, jsme pozorovali upravené prostředí v anglickém stylu.

Při prohlídce zámku jsme viděli kouzelné reprezentační sály a salony, zámeckou zbrojnici se sbírkou zbraní, romantické interiéry, zámeckou kapli Navštívení Panny Marie i zámeckou kuchyni. Představovali jsme si úryvky z pohádek, které zde byly natočeny a obdivovali jsme krásy zámku a jeho okolí.

Z výletu jsme byli nadšení.