V září letošního školního roku jsme se přihlásili do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy: List za listem - baví mě číst. Byla nám přidělena ,,přátelská,, škola ze Slovenska z okolí Nitry, obce Rastislavice. Jedná se také o školu malotřídní, dokonce s e stejným počtem dětí jako máme my. Prvotní spolupráce spočívá v tom, že naši žáci svým slovenským kamarádům vytvoří záložku a pomalují ji obrázky z jejich nejoblíbenější knihy. To samé udělají děti na Slovensku a své výtvory si navzájem pošlou. Jak se bude další spolupráce vyvíjet, záleží jen na nás.

Se školou jsme se spojili a vyměnili si několik mailů a toto úterý od nás na Slovensko putuje balíček se záložkami, drobnými dárky a dvěma knihami. Jak se dětem záložky povedly, se můžete podívat ve fotogalerii.