Měli jsme možnost zhlédnout činoherní anglicko - českou pohádku Little Red Riding Hood (Červená karkulka).

Příběh začal netradičně - Červené karkulce se nechce jít do školy, protože právě dnes píšou tu nejtěžší písemku. Vymyslí si, že musí jít na návštěvu k nemocné babičce. Děti se přesvědčily, kolik zbytečných starostí přinesla jedna lež a že za školu se opravdu chodit nemá…

Zpracování pohádky bylo hravé, nápadité, s veselými písničkami a jemnou dávkou mravního ponaučení. Vhodně obohatilo hodiny anglického jazyka, textu rozuměly všechny děti, byla použita slovní zásoba přizpůsobená vědomostem žáků začátečníků.