19. 11. 2009 První návštěva knihovny

Protože ubývá čtenářů, i v rodinách se málo čte a mnoho dětí nikdy v knihovně nebylo, navštívily školní děti z družiny ZŠ a předškolní děti z MŠ v Rozsochatci s paní učitelkou Věrou Drahošovou ve čtvrtek 19.11.09 místní obecní knihovnu. Zde se seznámily s její činností. Knihovník Miroslav Hyrš ml. dětem přiblížil způsob rozdělení a řazení knih, za jakých podmínek si je mohou půjčovat, jak lze používat internet, atd. Děti vše se zájmem poslouchaly a těšily se na nové pohádky, příběhy i encyklopedie, proto si společně založily kartičku na vypůjčování knížek a ihned si nějaké tituly vybraly pro školní družinu i pro děti z "mateřinky". Školáci i předškoláci tak budou nyní knihovnu navštěvovat pravidelně se školní družinou i mateřskou školou, někteří nově i s rodiči.
/Lenka Hyršová/