V pondělí 16. 12. jsme mezi námi uvítali velmi milého hosta, dlouholetého ředitele naší školy, pana Petra Hájka. Pan Hájek vyprávěl o zvycích v adventním čase a přiblížil nám postavy s touto dobou spojené - seznámil nás se svatou Barborou, pak na řadu přišel Mikuláš s andělem a čertem, dále pak následovala Lucie a svatý Ambrož. Zajímavé bylo také povídání o tom, jaká jídla dříve připravovaly hospodyně na Štědrý den a jaké dárky nacházeli lidé pod stromečkem. Pan Hájek dětem také přečetl pohádku o čertovi, který se prý vyskytoval v Rozsochatci ve Špihlích.  Při čtení autorské pohádky děti ani nedýchaly, jak byly zvědavé, jestli všechno dobře dopadne. Na závěr si děti s panem ředitelem zazpívaly dvě veselé koledy. Děkujeme panu Hájkovi za poutavé vyprávění o adventu a těšíme se na jaro, kdy máme slíbenou další návštěvu.

Pan Hájek věnoval škole vlastnoručně vyrobené postavy Mikuláše, anděla a čerta. Vážíme si toho a děkujeme.