V pondělí 16. února jsme se sešli společně s dětmi z mateřské školy na školní zahradě, abychom zhlédli ukázku výcviku dravců a sov. Se zástupci dravců za námi přijeli manželé Škaloudovi, pracovníci ZOO Jihlava.

Počasí se vydařilo, krásně svítilo sluníčko a na naše hlavy si spokojeně sedala sova pálená, po hřišti se vydal na procházku výr virginský a těsně nad námi létal orel mořský. Bez čepičky na hlavě se proletoval ve volné přírodě ohrožený raroh velký. Pan Škaloud volal na své opeřence jmény a ti poslušně sedali na jeho koženou rukavici.

Obdivovali jsme přesnost dravců v letu, kteří se bravurně se vyhýbali překážkám. Odměnou za jejich letecké ukázky jim byl kousek syrového kuřecího masa. Na závěr ukázky jsme mohli klást otázky. Představení se nám moc líbilo, dověděli jsme se mnoho zajímavostí ze života sov a dravců.