Ve středu 1.6.2016 se děti 3. a 5. ročníku naší školy zúčastnily divadelního představení sehraného střídavě v anlicko - českém jazyce v kinosále Chotěboř. Jednalo se o pohádku John a Mary našim dětem známou jako Perníková chaloupka,kde tři herci vytvořili aktuální a chvílemi i legrační scénky ze života dvou sourozenců.Děti měly možnost si atraktivní formou zdokonalit znalost cizího jazyka,představení se jim líbilo.!

Poté jsme navštívili přírodní zahradu a geopark založený při Gymnáziu Chotěboř.Na jejich pozemku jsou přítomny všechny základní prvky přírodní zahrady jako keře a stromy,hmyzí domečky,jezírko zachytávající dešťovou vodu,bylinková skalka,květinové záhony,drobné ovocné keře.V geoparku je vystaveno kolem 20 vzorků hornin,které pocházejí z lokalit v Železných horách,doplněných informačními panely s podrobnějšími informacemi. Zahrada je malá svou rozlohou,ale určitě poskytuje tolik potřebnou oázu klidu a místo k odpočinku uprostřed města.Nachází se v ní jeden mohutný a krásný strom,platan javorolistý,jehož stáří je asi 180 let.Bylo pro nás příjemné si odpočinout ve stínu pod jeho větvemi.

J.Krédlová